Tablet, Smartfon, Urządzenia mobilne? Teraz to nie ma znaczenia jeśli posiadasz strony responsywne.

tmpweb_strony_responsywne
parka tablet
Dzisiaj strona internetowa nie ogranicza się do laptopów i komputerów stacjonarnych. Dzięki nam, ludzie usłyszą o Twojej firmie w dowolnym miejscu na świecie.

Jak działają strony responsywne?

Tworzenie stron responsywnych polega na tworzeniu strony, która automatycznie dostosowuje się do różnych rozdzielczości. Potrafi ona  w razie potrzeby zmienić się w nawigację serwisu, tak by była łatwiejsza w obsłudze na małych ekranach. Automatycznie dostosowuje także wielkość czcionek, odstępy, obrazki i wszystkie pozostałe elementy layoutu.

Podobne wytłumaczenie terminu „strony responsywne” przedstawia Wikipedia.

Nasi doświadczeni pracownicy zapewnią Tobie tę możliwość, wystarczy tylko internet, a rozdzielczość urządzenia nie gra roli.  Teraz możesz już spokojnie patrzeć jak owoc naszej pracy zapewni Tobie odbiorców.

 Dlaczego warto posiadać stronę dopasowującą się do wielkości ekranu?

W 2012 roku około 80% wejść na strony internetowe było dokonywanych w tradycyjny sposób, czyli poprzez komputer stacjonarny lub laptop. Pozostałe 20% to przeglądanie stron poprzez smartfony i tablety. Już teraz widać, że proporcje te się zmieniają. Obecnie w 2014 roku około 30% przeglądanych stron jest dokonywana poprzez urządzenia mobilne. Jest to spowodowane tym, że urządzenia mobilne są z roku na rok coraz tańsze i bardziej dostępne. W wielu miejscach możemy mieć darmowy dostęp do internetu, a przedstawiciele sieci komórkowych prześcigają się z ofertami i promocjami na internet mobilny.

Ale przecież każda strona się wyświetla w moim tablecie, więc po co mi to?

Chodzi o to aby klient w prosty i intuicyjny sposób uzyskał informację z Państwa strony. Żeby nie musiał marnować swojego czasu i pieniędzy na załadowanie ciężkiej i nie dopasowanej strony oraz powiększaniu i przesuwaniu strony w celu odczytania interesujących go informacji.

 Przykład na smartfonie i tabletach.

smartfon tmpweb responsywne

 Smartfon iPhone 3+4

tablet Nexus4 tmpweb responsywne

Tablet Nexus 4 (Android)

tablet ipad tmpweb responsywne

Tablet iPad

 Sprawdź czy twoja strona jest responsywna

Jeśli chcesz sprawdzić czy twoja strona dostosowuje się do rozdzielczości ekranów urządzeń mobilnych, wystarczy wejść na stronę www.responsinator.com. W lewym górnym rogu należy wpisać adres strony, następnie kliknąć przycisk „GO„.

TMPweb

Nasza Grupa